LIELĀ TALKA JAU RĪT — NESTĀVI MALĀ! 26. aprīļa komplekts — labs garastāvoklis, grābeklis un draugs 25.04.2014

Lielās talkas tradīcija aizsākās 2008. gadā, kad Latvija svinēja 90. dzimšanas dienu. Tās mērķis — līdz 2018. gadam un mūsu valsts 100. dzimšanas dienai padarīt to par tīrāko un sakoptāko vietu pasaules kartē. Lielā talka gaidāma jau rīt, 26. aprīlī, kad ikviens aicināts nestāvēt malā, bet sakopt kaut pavisam nelielu apkārtējās vides daļiņu.
Lielās talkas aktivitātes gaidāmas gan Talsu un Dundagas, gan Rojas un Mērsraga novadā. Precīzāku informāciju par katras pilsētas un pagasta teritorijām, kur darbi tiek organizēti, vislabāk var uzzināt savā pašvaldībā. Par šī gada Lielās talkas sakopšanas vietām ir izvirzītas ūdenstilpnes.
Kādēļ nepieciešams piedalīties Lielajā talkā —
to «Talsu Vēstis» jautāja trīs Talsu novada iedzīvotājiem. Guntis Balodis, kooperatīvās sabiedrības «Nārone» valdes priekšsēdētājs, šoreiz talkā nepiedalīsies nesen pārciestas operācijas dēļ. Tomēr, lai arī viņš ir pārliecināts, ka talka ir nepieciešama, nedaudz apšauba situācijas otru pusi — savākt to, ko piemēslojuši citi. «Kādreiz arī pašam ļoti gribas kaut mazu papīra gabaliņu nosviest zemē, tomēr jāatceras, ka tas kādam būs jāpaceļ. Tādēļ pat papīra gabaliņš jānēsā kabatā, līdz atrod, kur to izmest,» viņš pasmaida. G. Balodis visiem, kas dosies uz talku, novēl rast darbošanās prieku, lai neveidotos padomju laika situācija, kad subotņikos ar varu un noteiktā daudzumā sūtīja strādāt darbaļaudis, un tie darbu darījuši negribīgi un ar piespiešanos. «Ja darbu dara, tad tas jādara no sirds. Tikai tad būs rezultāts,» Guntis ir pārliecināts. Tāpat viņš uzskata, ka tie, kas piedalās Lielajā talkā, to patiešām veic ar labām domām, darba sparu un ar vēlēšanos kaut ko sakārtot, lai pēc tam varētu salīdzināt, kā sakoptā teritorija izskatīsies vēlāk.
Kaspars Lubiņš, SIA «Voka» īpašnieks, pastāstīja, ka 26. aprīļa Lielajā talkā piedalīsies, turklāt tajā aicināti arī visi uzņēmuma darbinieki. Kopīgiem spēkiem tiks sakārtota uzņēmuma apkārtne. Pats Kaspars Lielās talkas organizēšanu atbalsta un uzskata: «Ikdienā mēs neatrodam laiku sakārtot vidi, kur paši dzīvojam. Reizi gadā taču varam savākties, lai pašiem pēc tam būtu patīkamāk.» Jautāts par to, kas talkas dalībniekiem būtu jāņem līdzi, dodoties Latvijas sakopšanas darbos, K. Lubiņš piezīmēja, ka ikvienā reģionā un teritorijā ir attiecīgie darbu organizētāji, kas ar darbam nepieciešamajiem rīkiem nodrošina. «Cimdi, maisi, tie parasti ir pieejami. Cilvēkiem būtu jāņem līdzi labs garastāvoklis un apņēmība kaut ko padarīt. Pārējais ir mazsvarīgs,» viņš uzsvēra.
Arī Virbu pagasta jauniešu biedrības «I.M.Pulss» vadītāja Vita Plūksna ar domubiedriem kā katru gadu piedalīsies Lielās talkas darbos. Šajā reizē tiks sakārtots pagasta parks. «Tā ir iespēja sanākt visiem kopā un kopīgiem spēkiem sakārtot apkārtējo vidi. Lielā talka ir sava veida piedzīvojums, var redzēt, kādi patiesībā ir līdzcilvēki. Tā ir iespēja parādīt sevi no labākās puses,» uzskata V. Plūksna, atklājot, ka talkā piedalīsies septiņi jaunieši no «I.M.Pulsa».
«Ļoti labs garastāvoklis, grābeklis un kāds draugs, lai nebūtu garlaicīgi,» tās ir trīs lietas, kas, pēc Vitas domām, uz talku jāņem līdzi ikvienam.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm: